Obietnice PO

Wiem, że jednocześnie musimy zapewnić wzrost płac pracownikom sektora publicznego. O nikim nie wolno nam zapomnieć, ani też, jak to czasem miało miejsce w przeszłości, nikogo nie będziemy faworyzować tylko dlatego, że należy do lepiej zorganizowanej niż inne grupy zawodowe czy lobby.
Exposé Donalda Tuska, 23 listopada 2007 r.

Od stycznia do czerwca 2010 r. ministrowie rządu Donalda Tuska wypłacili swoim urzędnikom premie o łącznej wartości... 20 milionów złotych.
Przyspieszymy i wykorzystamy wzrost gospodarczy.
Jedno z 10 zobowiązań PO podpisanych uroczyście przez Donalda Tuska 19 października 2007 r.

Zgodnie z danymi GUS, PKB za rządów PiS wzrosło: w 2006 r. o 6,2 proc., w 2007 r. – 6,7 proc. W 2009 r. za rządów PO było to tylko 1,8 proc.
Radykalnie podniesiemy płace dla budżetówki, zwiększymy emerytury i renty.
Kolejne z 10 zobowiązań PO

Czy po tysiącu dni rządów PO emeryci, renciści, pracownicy budżetówki mogą powiedzieć, że ich zarobki, renty i emerytury radykalnie się zwiększyły?
(...) ograniczenie przywilejów władzy, finansowych, instytucjonalnych, budujących zbędny komfort, obcinanie tych bizantyjskich kosztów, czasami przywilejów absurdalnych (...) Chciałbym państwa zapewnić, że te przywileje, materialne przywileje władzy przestaną drażnić Polaków, bo znikną.
Exposé Donalda Tuska, 23 listopada 2007

Minister skarbu Aleksander Grad wysłał swoją córkę służbową limuzyną z Warszawy do Tarnowa. Minister finansów Jacek Rostowski – po parasolkę. Minister do spraw korupcji Julia Pitera w ciągu 6 miesięcy wyjeździła 10 tys. km.
Podejmiemy rzeczywistą walkę z korupcją.
Ostatnie z 10 zobowiązań PO podpisanych uroczyście przez Donalda Tuska 19 Października 2007 r.

Jak wygląda ta walka? Szef CBA wykrywa aferę hazardowa, w którą zamieszani są politycy PO. Afera jest zamiatana pod dywan, a Donald Tusk dymisjonuje Mariusza Kamińskiego. Tak wygląda walka PO z korupcją. Trudno też szukać efektów pracy pani Julii Pitery, noszącej dumny tytuł: „Pełnomocnik Rządu ds. Opracowania Programu Zapobiegania Nieprawidłowościom w Instytucjach Publicznych".


« Poprzednia    Następna »
Napisz nam o innych niespełnionych obietnicach Platformy Obywatelskiej